African Beats Festival

Orchestra Baobab z jubileuszowym koncertem na ABF 2023!

Orchestra Baobab pierwszym ogłoszonym zespołem na African Beats Festival 2023!  Ten legendarny senegalski zespół przybędzie do Kawęczyna, aby wspólnie celebrować swoje 50-lecie.

W tym roku przypada 50. rocznica powstania jednego z największych afrykańskich zespołów, senegalskiej Orchestry Baobab. Uwielbiana zarówno w Senegalu, jak i na całym świecie, Orchestra Baobab zajmuje szczególne miejsce w historii muzyki afrykańskiej. Ich epicka historia rozpoczyna się w sercu dakarskiej medyny w latach 60. i rozciąga się na cały świat, aż do XXI wieku, obejmując genialne połączenie różnorodnych osobowości muzycznych i obejmując unikalną mieszankę stylów afro-latynoskich, międzynarodowego popu, zachodnioafrykańskiej muzyki griotów i atmosfery nocnych klubów po zmroku z melodyjnymi rytmami poruszającymi do tańca. 

Aby uczcić ten niezwykły kamień milowy, zespół ogłosił wydanie swojego przełomowego albumu z 2002 roku „Specialist In All Styles” po raz pierwszy w historii na winylu. Wraz z nim pojawia się niewidziane wcześniej wideo z archiwum – wykonanie 'Jiin Ma Jiin Ma’ z ich występu w 2015 roku na festiwalu Jazz à Vienne we Francji.

Świętowanie 50-lecia istnienia jednego z największych afrykańskich zespołów, którego popularność zawiodła ich na cały świat, jest osiągnięciem, z którym niewielu może się równać. Już wkrótce będziemy mieć możliwość, aby uczcić zespół i jego historię poprzez ich wystęo na African Beats Festival 2023. To będzie piękna celebracja półwiecza działaności Orchestry Baobab!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *