African Beats Festival

Newen Afrobeat na African Beats Festival 2023!

Newen Afrobeat wystąpi na African Beats Festival 2023! Z radością ogłaszamy, że jeden z najlepszych zespołów afrobeatowych zagra w Kawęczynie!

Newen Afrobeat to 13-osobowa chilijska orkiestra, która tworzy muzykę inspirowaną spuścizną nigeryjskiego muzyka Feli Kuti. Ze szczególnym latynoskim piętnem, Neweni jednoczą afrykańskie rytmy z kolorową i energetyczną inscenizacją, osadzoną w głębokim przesłaniu społecznym, które mówi o ich korzeniach i ruchach społecznych w ich kraju. Mając za sobą 10-letnią karierę, cztery albumy i 8 międzynarodowych tras koncertowych, Newen występowali na ważnych scenach, takich jak Montreal International Jazz Festival, WOMEX, Africa Oyé i Felabration Lagos, stając się najczęściej granym afrobeatowym zespołem na świecie. Zostali oni szeroko uznanni na światowej scenie muzycznej. Newen Afrobeat to coś więcej niż zwykła orkiestra, to doświadczenie muzyki, tańca i świadomości społecznej.

Newen Plays Fela vol. II (2021) to druga EP-ka, a czwarty album chilijskiej orkiestry Newen Afrobeat wykonującej utwory Feli Kuti. Na płycie znalazły się dwa najbardziej kultowe utwory Feli ze specjalnym udziałem Seuan Kutiego, który również wystąpi na tegorocznym festiwalu. Prawdziwe dzieło sztuki muzycznej, które rozszerza spuściznę Feli na nowe pokolenia i terytoria.

Po wydaniu „Newen Plays Fela”, EP, która zawiera utwór “Opposite People” – najczęściej oglądany teledysk afrobeatu na świecie – Newen Afrobeat powrócił z drugim wydaniem utworów Feli Kutiego, podczas któego rozpoczął współpracę z Seunem Kutim przy „Zombie”, utworze uznanym przez Times Magazine za 100 najlepszych piosenek w historii. Byął to wspaniała próba integracji kulturowej pomiędzy Ameryką Łacińską a Afryką. Obecnie Newen Afrobeat kończy produkcję swojego nowego, oryginalnego albumu, na którym współpracują między innymi tacy uznani artyści jak Dele Sosimi, Joe Vasconcellos. Album ten zostanie wydany i udostępniony podczas nadchodzącej europejskiej trasy koncertowej w lecie 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *