African Beats Festival

Tikoubaouine kolejną gwiazdą African Beats!

Z radością ogłaszamy ostatnią muzyczną gwiazdę naszego Festivalu, pochodzący z Algerii zespół Tikoubaouine! 🇩🇿 Ich muzyka to tzw. „Desert Blues” – styl muzyczny pochodzący z regionu Sahary w północnej i zachodniej Afryce, który łączy w sobie elementy bluesa elektrycznego, muzyki ludowej i afrykańskich rytmów. Teksty piosenek są śpiewane w języku tamaszek, a korzenie tekstów sięgają tradycyjnej poezji Touaregów, poruszając tematy miłości, piękna, trudów życia na pustyni i często wspominając samą Saharę. 🏜🎸
TIKOUBAOUINE WYSTĄPI NA NASZEJ SCENIE W SOBOTĘ 12 SIERPNIA O GODZINIE 19:15. 

Teksty piosenek są śpiewane w języku tamaszek, a korzenie tekstów sięgają tradycyjnej poezji Touaregów, poruszając tematy miłości, piękna, trudów życia na pustyni i często wspominając samą Saharę.

To jest pragnienie zachowania tradycji Touaregów, choć korzystają oni z nowoczesnych instrumentów, takich jak elektryczne „Dirhane” (instrument strunowy). W 2020 roku wydali drugi album zatytułowany „Ahaney” (szczerość), który został wyprodukowany przez algierską wytwórnię muzyczną Ostowana Music.

Podczas globalnej pandemii zespół postanowił nagrać nowy album, który jest nie tylko kontynuacją muzycznego dorobku pionierów Touaregów, ale wprowadza również niepowtarzalne i twórcze brzmienie. Album ten ukaże się w tym lecie, w 2022 roku. Tikoubaouine aspirują do bycia nie tylko koczownikami Sahary, ale także koczownikami świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *