African Beats Festival

Ifi Ude prowadzącą African Beats Festival

Z przyjemnością ogłaszamy, że gospodarzem sceny oraz prowadzącą African Beats Festival 2023 będzie utalentowana wokalistka oraz aktorka IFI UDE!

Ifi Ude to polsko-nigeryjska artystka, która w swojej twórczości swobodnie łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną. Jej najnowszy album zatytułowany “Ludevo” został wydany w 2021 r. a magazyn Polityka określił go jako “Absolutny kosmos”. Został on także nominowany do prestiżowych “Paszportów Polityki” oraz nagrody “O!śnienia” organizowanej przez portal Onet, który to uznał “Ludevo” za “Najlepszą płytę roku 2021”. Ponadto, Ifi Ude jest laureatką grand prix  “Music Video Awards 2020” za teledysk do utworu “Tato, tato”.

Muzyka tworzona przez Ifi Ude, jest inspirowana ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Stąd jej najnowsza płyta jest swobodnym przepływem międzu kulturami słowiańskimi oraz afrykańskimi. Sama określa, że przemieszczanie się między tymi dwoma płaszczyznami kulturowymi jest dla niej naturalne jak oddychanie. Jak zawsze wspomina, płyta “Ludevo” jest dla niej zapisem ogromnych zmian w życiu oraz próbą sił między marzeniami a rzeczywistością.

Ifi Ude jest także silnie zaangażowana społecznie i krzewi w ludziach dobre wartości, czego przykładem jest wydana przez nią książka dla dzieci “Zebra”, w która porusza temat różnorodności. Co więcej, Ifi Ude to także czynna aktorka oraz laureatka Grand Prix na Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie, za spektakl “Staff Only”. Obecnie ujrzeć ją można na deskach największych polskich oraz londyńskich teatrów.

Ifi Ude African Beats Festival