African Beats Festival

Sona Jobarteh powraca!

Sona Jobarteh, pierwsza afrykańska wirtuozka kory, wystąpi na tegorocznym African Beats Festival. Znana z łączenia tradycyjnej muzyki z bluesem i Afropopem, Sona zdobyła uznanie na całym świecie. Jej twórczość, mocno zakorzeniona w tradycji griotów, przyciągnęła miliony fanów na YouTube i Spotify.

Jobarteh jest nie tylko muzykiem, ale także kompozytorką, która koncertowała na całym świecie, w tym na festiwalach WOMAD w Australii i Nowej Zelandii. W 2023 roku wydała album „Badinyaa Kuomo”, który zdobył nagrodę za najlepszy album w kategorii Afryka i Bliski Wschód. Jej talent kompozytorski i zaangażowanie w inżynierię dźwięku sprawiają, że jej muzyka jest wyjątkowa.

Sona założyła także The Gambia Academy, instytucję promującą afrykańską kulturę i tradycje. Akademia integruje wysokiej jakości program akademicki z nauczaniem lokalnej kultury, co czyni ją wyjątkową na tle innych szkół.

Zapraszamy na występ Sona Jobarteh 10 sierpnia 2024 o godzinie 22:00 w ramach African Beats Festival. Będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na żywo tę niezwykłą artystkę. Do zobaczenia na festiwalu!