African Beats Festival

Tarwa N-Tiniri zagra na African Beats Festival!

[vc_row][vc_column icons_position=”left”][vc_column_text]

Tarwa N-Tiniri wystąpią na African Beats Festival 2023! Ten 6-osobowy band pochodzący z Ouarzazate w Maroku, uznawany jest za przyszłość saharyjskiego bluesa. Nazwa zespołu oznacza „synowie pustyni”. Do zobaczenia 11-13.08 w Kawęczynie

[/vc_column_text][vc_empty_space hide_on_desktop=”” hide_on_notebook=”” hide_on_tablet=”” hide_on_mobile=””][vc_column_text]Tarwa N-Tiniri, co oznacza „synowie pustyni” w języku Amazigh, pochodzą z południowego miasta Ouarzazate w Maroku. Inspirują ich takie zespoły jak Tinariwen, Tamikrest i Bombino, a celem tych młodych muzyków jest stanie się rozpoznawlanym zespołem grajacym pustynnego bluesa na całym śweicie. Słowa ich utworów pisane są w języku Amazigh, a łączą je dźwięki handclapu, gitary akustycznej i elektrycznej, perkusji, instrumentem gourd i basem. Ich muzyka to przekaz społeczny koczowników ich ojczystej ziemi. Muzyka Tarwa N-Tiniri ma swoje korzenie w tradycyjnych dźwiękach Amazigh, a także łączy i splata ze sobą jazz, reggae, a zwłaszcza niepowtarzalne brzmienie pustynnego bluesa.

Większość piosenek Tarwa N-Tiniri jest napisana i skomponowana przez członków zespołu, a niektóre utwory pochodzą od amazighskich poetów. 

Zespół wydał swoją pierwszą piosenkę „Taryet” w marcu 2017 roku. Ta piosenka zgromadziła ponad sześć milionów wyświetleń na YouTube i kolejne miliony na innych platformach.[/vc_column_text][vc_empty_space hide_on_desktop=”” hide_on_notebook=”” hide_on_tablet=”” hide_on_mobile=””][vc_video link=”https://youtu.be/xbSFzvlBdyg” el_width=”50″][vc_empty_space hide_on_desktop=”” hide_on_notebook=”” hide_on_tablet=”” hide_on_mobile=””][vc_column_text]W 2019 roku zespół wypuścił swój pierwszy album „Azizdeg” przy współpracy z kanadyjską wytwórnią Atty Records. 

Tarwa N-Tiniri to młody i obiecujący zespół, który w swojej krótkiej karierze zaliczył udane trasy koncertowe po Norwegii i Francji i z pewnością zaskoczy resztę świata swoim osobliwym brzmieniem. Ich celem jest uczynienie nomadycznych kultur pustyni znanymi poprzez muzykę jako uniwersalny język. 

„Jesteśmy pokoleniem pustyni, pokoleniem, które musi przyjąć odpowiedzialność za przywrócenie ludziom pustyni ich kultury, godności i pewności siebie”.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *