African Beats Festival

Zajęcia z Jogi na African Beats Festival

Zapraszamy na zajęcia z Jogi i Medytacji, które w sobotni i niedzielny poranek na African Beats Festival 2023 poprowadzi Beata Latos z B-less-ed yoga w Bieszczadach.

Przestrzeń na spotkanie się w ruchu, który prowadzi oddech. Joga to masaż miłości, który dajesz sam sobie, w efekcie której Twoje ciało jest rozluźnione i błogie, a Twój umysł rześki i spokojny.
W praktyce jogi prowadzonej przez Beatę znajdziecie przestrzeń zarówno na podążanie za intuicją, lekkość i delikatność, a także siłę, uziemienie i zdecydowanie. Podczas zajęć doświadczycie przeplatających się sekwencji rozciągających i wzmacniających, w stylu Vinyasa Slow Flow.
Praktyka jogi będzie zakończona sesją medytacji.
🇬🇧 Welcome to the Yoga and Meditation classes, which will be led by Beata Latos from B-less-ed yoga in Bieszczady on the African Beats Festival 2023, on Saturday and Sunday mornings.
This is a space to meet in movement, guided by the breath. Yoga is a massage of love that you give to yourself, resulting in a relaxed and blissful body, and a fresh and calm mind.
In Beata’s yoga practice, you will find room for both following intuition, lightness, and gentleness, as well as strength, grounding, and determination. The classes will feature a blend of stretching and strengthening sequences in the Vinyasa Slow Flow style.
The yoga practice will be concluded with a meditation session.