Obserwuj nas

playlista

African Beats Festival 2023

Orchestra Baobab wystąpi na African Beats Festival 2023

Orkiestra Baobab jest pierwszym ogłoszonym zespołem, który zagra podczas African Beats Festival 2023! Zespół wystąpi w Kawęczynie by wspólnie z nami celebrować swoje 50-lecie.

W tym roku przypada 50 rocznica powstania jednego z największych afrykańskich zespołów, senegalskiej orkiestry Baobab. Uwielbiana zarówno w Senegalu, jak i na całym świecie, Baobab zajmuje szczególne miejsce w historii muzyki afrykańskiej. Ich epicka historia rozpoczyna się w sercu dakarskiej medyny w latach 60. i rozciąga się na cały świat, aż do XXI wieku, obejmując genialny zespół różnorodnych osobowości muzycznych i obejmując unikalną mieszankę stylów afro-latynoskich, międzynarodowego popu, zachodnioafrykańskiej muzyki griotów i atmosfery nocnych klubów po zmroku, z lilipucimi, melodyjnymi rytmami.

Aby uczcić ten niezwykły kamień milowy, zespół ogłosił wydanie swojego przełomowego albumu z 2002 roku „Specialist In All Styles” po raz pierwszy w historii na winylu, 25 września. Wraz z nim pojawia się niewidziane wcześniej wideo z archiwum – wykonanie 'Jiin Ma Jiin Ma’ z ich występu w 2015 roku na festiwalu Jazz à Vienne we Francji.

Bilety na African Beats Festival można zakupić na www.biletomat.pl/african-beats-festival oraz www.africanbeats.interticket.pl

Wydarzenie na Facebooku: www.africanbeats.pl/wydarzenie

Post a Comment

pl_PL